Рубрика

Бактерицидні опромінювачі, знезараження води і повітря. Інженерні системи вашої квартири і будинка

Проникая в їх клітини, він руйнує структур ДНК і вбиває шкідливі організми. Корисні, втім, теж, але у вашій квартирі таких живе куди менше.

Отже, все бактерицидні опромінювачі діляться на дві великі групи – одні покликані знезаражувати поверхню, другі – повітря. Перші називаються облучателями відкритого типу.

Вони являють собою ультрафіолетову лампу з великим кутом розповсюдження променів. Таку лампу залишають в приміщенні на декілька хвилин і під її впливом все або практично шкідливі мікроби, що опинилися в зоні її дії, гинуть.

Другий клас таких пристроїв називають облучателями закритого типу. Їх суть в тому, що ультрафіолетовий світло не потрапляє в приміщення, а горить всередині опромінювача. А через сам опромінювач вентилюється кімнатне повітря, який в ньому і знезаражується.

Гідність першого типу очевидно – він вбиває куди більше бактерій. Але не будемо забувати, що ультрафіолетове світло небезпечний і для людей – він викликає опіки першого та другого ступеня і може привести до раку. Таким чином, в приміщенні, де працює опромінювач відкритого типу, знаходитися не можна. Закритий же опромінювач не шкодить людям, що знаходяться в кімнаті або кабінеті.

Слід зазначити, що ультрафіолет не володіє ефектом фільтрації. Він може вбити бактерії і мікроби, літаючі в повітрі або сидять на поверхнях, але от впоратися з мікрочастинками пилу йому не під силу.

Знезараження води – процес складніший, він може здійснюватися за допомогою таких пристроїв:

1) Пристрої механічної очистки. Простіше кажучи, фільтри, через які пропускають воду і які затримують шкідливі речовини.

2) Ультрафіолетові знезаражувачі. Використовують ультрафіолетове світло, для очищення воду від бактерій і мікробів. Вбивають, але НЕ ВИДАЛЯЮТЬ мертві мікроорганізми з води, що не дуже добре.

3) Адсорбційні очисники. Як правило в якості адсорбенту використовується активоване вугілля. Утворюють з шкідливими речовинами складну хімічну формулу, яка залишається у фільтрі і не йде з водою далі.

4) Картриджние очищувачі – борються з паразитами іонами срібла. Не дуже ефективні і вимивають з води корисні мінеральні солі.

5) Електрохімічні очисники. Пропускають по воді електричний струм, домагаються осаду шкідливих речовин на електродах.

Кожне з пристроїв для очищення повітря, води і поверхонь має свої переваги і недоліки. Як правило, чим ефективніше фільтрація, тим більше шкідливо такий пристрій і його не слід використовувати в плині тривалого проміжку часу. Але вам вибирати, як захищати своє здоров’я.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *