Рубрика

Екзотична деревина в інтер’єрі — найбільш популярні породи

Вироби з деревини дерев екзотичних порід вже не рідкість на вітчизняному ринку. Вона використовується як для виготовлення меблів, так і у вигляді високоякісного оздоблювального матеріалу.

Для полегшення вибору в цій статті дано характеристики найбільш популярних порід і область їх застосування.

Дерево тика

Це один з найбільш популярних екзотичних лісоматеріалів, його батьківщина — Індія, Індонезія, Бірма, а також східна частина Африки. Деревина тикового дерева коричнево- золотистого відтінку, однак може бути і коричневою з жовтуватим, зеленуватим і червонуватим відтінком. Дерево тика Бірми має більш рівномірний тон і структуру. Оксідіруясь при сонячному світлі, деревина стає темніше.

Дерево тика має високу механічну міцність, воно містить багато натуральних олій, тому деревині не шкодить волога. Це улюблений матеріал для будівництва суден і палуб яхт, тому дерево тика використовують в з морською тематикою, у ванних кімнатах. Його можна використовувати в приміщеннях з сухим повітрям і у виробництві меблів.

Щільність тикового дерева становить 690 кг / м3.

Merbau Батьківщина Merbau — Східна Азія.

Деревина у цієї породи щільна і влагоустойчивая, тому її застосовують при споруді яхт і судів. Використовується також в обробці приміщень (дошка підлоги). Візуально і за споживчими якостями паркет Merbau зіставимо з паркетом з ясена. Деревину цієї породи можна використовувати в обробці ванної кімнати і за межами приміщень. Тон деревини, від темно — коричневого до коричнево — червоного з жовтуватими прожилками. В процесі експлуатації деревина темніє.

Щільність деревини становить 830 кг / м3.

Кемпас

Ці дерева поширені в Південно-Східній Азії (Індонезія, Малайзія, Тайвань). Деревина щільна, однак, не дуже влагоустойчивая, її частіше використовують для виготовлення клейового паркету. Деревину легко свердлити і шліфувати, під час експлуатації вона може стати світліше.

Щільність деревини становить 830 кг / м3.

Венге

Це мабуть найпоширеніше дерево Західної Африки. Виростає в тропічних лісах Конго. Володіє щільною деревиною з великою механічною міцністю. Але обробка пов’язана з певними труднощами, що пояснюється підвищеним вмістом в деревині масел і мінералів.

Венге широко використовується у виробництві меблів і покриттів підлоги. Поверхню рекомендується обробляти воском або лаком алкіду.

Зріла деревина пофарбована в коричневі, аж до чорних, тони. Текстура поверхні — шереховатая з жилкуванням.

Венге — вважається одним з найбільш декоративних видів деревини. Не випадково часто використовуваний в обробці коричневий тон, називають тоном венге.

Щільність деревини становить 870 кг / м3.

Ятоба

Це найвідоміше екзотичне дерево Південної Америки. Переважно видобувають в Бразилії, Перу, відоме також під назвою. Бразильська вишня. Часто використовують для обробки підлоги, меблів. Деревину легко обробляти. Тон — від оранжево-коричневого до червонувато-коричневого.

Щільність деревини — 955 кг / м3.

Гарапа

Поширена в Південній Америці — Бразилії, Венесуелі, Колумбія, Перу. Деревина щільна, у зв’язку з чим використовують у будівництві, і для виробництва оздоблювальних матеріталов. Виготовляють так само вікна, двері, тераси. Для деревини характерні світло-жовті і оранжево-коричневі тони.

Щільність деревини — 790 кг / м3.

Масарандуба

Можна зустріти в Південній Америці — Бразилії, Венесуелі, Колумбія, Перу. Деревина надзвичайно щільна, набагато щільніше нашого дуба. Дерево володіє особливою довговічністю і стійкістю до вологи. Ідеально підходить для виготовлення терас, влаштування підлог.

Деревина легко обробляється, реально отримати ідеально рівну поверхню. Тон зрілої деревини — темно-червоний.

Щільність деревини — 1100 кг / м3.

Тигрове дерево

Тигрине дерево зустрічається в Південній Америці: у Бразилії, Парагваї, Уругваї, Промислово оброблена (висушена) деревина практично не змінюється під впливом сухого або вологого мікроклімату приміщення. Зріла деревина має жовтувато-коричневий і коричнево-червоний тони, на ній виділяються більш темні діагональні лінії. Свілеватость виражена і насичена, тому деревину часто використовують в інтер’єрі, а також при різьбі по дереву.

Щільність деревини — 970 кг / м3

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *