Рубрика

Мініатюрні пеларгонії

Пеларгонії родом з Південної Африки і потрапили в Європу більше двох століть тому. Рослина швидко завоювало популярність у вікторіанській Англії, а потім і у всій Європі. Ті, перші пеларгонії, є родоначальниками сучасних сортів, яких зараз налічується кілька тисяч і кількість це росте з кожним роком.

Найчисленніша група — це зональні пеларгонії, які отримали свою назву завдяки підковоподібним смугах, «зонам» на листках. Одна з цих зон зазвичай тёмнокорічнего кольору і розташована в центрі листа, хоча може і «подорожувати», Так, наприклад, у сорту «Престон Парк» вона розташована біля самого краю листа, що робить цей сорт дуже ефектним.

Серед зональних пеларгоній є найрізноманітніші сорти: варіює як забарвлення / форма квітки, так і розміри самої рослини. Є пеларгонії -велікани, як, наприклад, американські сорти, серії «Перша Леді», Або сорту серії Ірене. При гарному догляді вони можуть досягати висоти 60-70см. Такі сорти зазвичай висаджують на клумби або в дуже великі горщики на балконі.

Є і зовсім маленькі, про які власне і піде мова, карликові, мініатюрні та мікромініатюрних сорту, гарні для тих у кого садове простір обмежений кількома підвіконнями. У висоту вони досягають усього 8-15 см, але цвітуть так само рясно, як і їхні величезні родичі. Мініатюрні сорти вперше з’явилися в Англії в минулому столітті завдяки таким селекціонерам, як Рай Бідвелл, Станлі Стрінгер, Моніка Беннетт, Браян Вест та інші.

Звичайно, в одній статті важко описати всі сорти всіх селекціонерів, тому зупинюся тільки на деяких. Станлі Стрінгер жив у маленькому селі Окколд в південній Англії і був дияконом в місцевій церкві. Займатися селекцією почав пізно, коли йому було вже за 50. Найпершим мініатюрним сортом Стрингера був сорт АЛДЄ, одержаних ним у 1964 році. Сорт залишається популярним дотепер і його можна побачити в багатьох колекціях. Диякон-сорту, Диякон Мандарин, Диякон Павич, Диякон Кораловий Риф та інші Диякони, всього 27, теж сорти Стрингера. Вони відносяться до групи карликових пеларгоний. З цих сортів, Диякон Місячне світло і Диякон Мандарин мої найулюбленіші. Квіти у Д. Мандарина червоно-оранжевого кольору більше до помаранчевого, такий колір не дуже часто зустрічається у пеларгоний, конечно не мандариново-оранжевий, але все ж …

Д. Місячне Світло цвіте величезними біло-ліловими шапками, дивно, що у такого порівняно невеликого рослини такі великі квіти. Є серед сортів Стрингера і сорти названі на честь його рідного села. Окколд Помаранчевий Кант цвіте не так часто як інші сорти, але вже коли цвіте …. начебто хтось випадково занурив кремово-білі квіти в пастельно-абрикосовий фарбу.

Одним з найостанніших і напевно, найбільш незвичайних є мініатюрний ряболистий сорт Золотий Кубок з кремово-білими квітами, пелюстки яких рясно вкриті червоними крапками. Помер Стрінгер у віці 75 років, залишивши після себе близько 160 сортів.

У нормального життя Рай Бідвелл працював листоношею, тому багато його карликові і мініатюрні сорти носять географічні імена: Фокхолл, Клайдон, Фрестон, Брамфорд, Флоутон ….. можна починати вивчати географію східній Англії. Відомий Бідвелл ще й тим, що він вивів багато сортів в «горошок» , У яких пелюстки покриті крапками, рисками, цятками червоного, рожевого або лілового кольору.

Це такі сорти як мільдью — з золотисто-зеленим листям і білими квітами зі світло-рожевими цяточками і смужками, Семер- мініатюрний сорт з рожевими квітами, засіяними червоними смужками і крапками, Елмсетт — зі светлорозового квітами і червоними цятками.

Мініатюрний сорт Рай Бідвелл виведений вже після смерті селекціонера його дружиною і названий його ім’ям. Сорт дуже красивий: темно-червоні прості квіти: на тлі сіро-зелено — Червоно — кремовою листя.

Ще один відомий англійський селекціонер Браян Вест відомий своїми «зоряними» сортами, у яких листя і квіти за формою нагадують зірки: Дідусь Мак, Чайне, Вектіс Голд, Вектіс Глиттер і багато інших. В останнє десятиліття ці сорти отримали широке поширення не тільки в Європі, але і в Америці, і в Австралії. Незважаючи на їх не зовсім пеларгоніевий зовнішній вигляд, доглядати за ними не мало не важче, ніж за звичайними сортами.

В останні роки з’явилися зовсім крошечие пеларгонії, мікромініатюри висотою до 8 см. В основному, це сорти Анни Попхам: Бебі Розебюд, Натлья, Маленький Джон та інші.

Якщо ви будите періодично підгодовувати свої пеларгонії, поливати влітку помірно, а взимку рідше, розмовляти з ними частіше, вони будуть радувати вас не один рік.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *