Рубрика

Одяг для приміщення повинен мінятися

Розмірковуючи про стиль інтер’єру, ми подумки малюємо собі образи, наповнені суперсучасними рішеннями і ультрамодним дизайном. У той же час існують вічні теми, які використовуються в оздобленні приміщень століттями і ніколи не втрачають своєї актуальності. Одна з таких тем тканини в інтер’єрі.

«Історія кохання» між тканинами і інтер’єром тягнеться вже кілька століть. До XVIII століття, коли в Європі були винайдені паперові шпалери, саме тканинам віддавалася перевага при обробці палаців і багатих особняків. Тканинами затягували вікна і стелі, оббивали меблі, драпировали вікна і Сьогодні активне використання тканин при обробці інтер’єру можна розцінювати як своєрідний виклик усталеним уявленням про дизайн, свідченням витонченого смаку господарів.

Різноманіття асортименту сучасних інтер’єрних тканин разюче. За допомогою вибору і комбінації тих чи інших матеріалів можна знайти рішення, що відповідають канонам будь-яких стилів, починаючи від класики і закінчуючи пост-модерном.

При вирішенні інтер’єру в класичному стилі тканини можуть використовуватися як для оббивки меблів, так і для драпірування вікон. У цьому випадку використовуються однотонні, або вирішені в одній колірній гамі тканини. Як правило, такі тканини добре драпіруються і створюють комфорт в приміщенні.

Для інтер’єрів, виконаних в стилі пост-модерн, характерні тканини з різноманіттям відтінків і фактур, сувора геометрія і насичені кольори з яскраво вираженим малюнком. Якщо ж інтер’єр вирішений у дусі стилю мінімалізм, поступово входить в моду, в ньому будуть доречні легкі, повітряні тканини без малюнка і яких би то не було відволікаючих увагу деталей.

Велике значення при обробці інтер’єру тканинами грає колір. Кожен відтінок тканини надає інтер’єру різний настрій: строгості або іронічною грайливості, парадності або інтимності.

Білий колір можна охарактеризувати як великий зрівнювач. Він доречний практично в будь-якому інтер’єрі. Тканини червоного і бордового кольору можуть видатися надто важкими і викликати занепокоєння у споглядають їх тривалий час людей. Помаранчеві тканини, присутні в інтер’єрі у великих кількостях, можуть дратувати, а коричневі й фіолетові викликати депресію.

Зате інтер’єр, вирішений у світло зелених тонах, сприяє зосередженості і плідній роботі, а пастельна колірна гамма створює атмосферу умиротворення і налаштовує на відпочинок. Крім класичних кольорових комбінацій іноді цікавий ефект можуть дати незвичайні поєднання відтінків, наприклад рожевий з приглушеної зеленню, а також золотисті і бузкові тони.

Різноманіття варіантів оформлення інтер’єру за допомогою тканин привабливо ще й тому, що дозволяє знайти ідеальний образ інтер’єру людині з будь-якими психологічними установками.

Неможливо запропонувати якийсь єдиний для всіх еталон декору інтер’єру тканинами. Наприклад, при оформленні вікон деяким людям необхідно багато повітря і світла в приміщенні, щоб, прокинувшись, можна було «привітатися» з сонцем. Такий образ створять легкі, повітряні, напівпрозорі тканини.

Вільне планування як організувати простір
Інші люди, навпаки, воліють напівтемрява і тишу, щоб, закрившись шторами від решти всього світу, можна було спокійно поміркувати наодинці з собою. Для реалізації такої концепція ідеального житла підійдуть щільні, важкі тканини, службовці своєрідним бар’єром між чужої зовнішнім середовищем і домашнім затишком.

Для тих, кому подобаються особливо оригінальні і не схожі ні на що інше рішення, цікавим здасться «мозаїчний» стиль декору інтер’єру тканинами, коли драпірування складаються з окремих клаптів, майстерно підібраних і прекрасно поєднуються один з одним за кольором і фактурою. У такому стилі створювався як контрастні, яскраві, що звертають на себе увагу рішення, так і композиції, підібрані за принципом нюансних поєднань.

Однак, як правило, справжню розкіш дизайнери бачать не в достатку б’ють в очі деталей і ефектних прикрас, а в простоті і витонченості ліній тканин і драпіровок. М’які лінії і приглушена колірна гамма умиротворяют, налаштовують свідомість на спокій і ясні, логічні роздуми.

Як вважають стилісти, в організації інтер’єру необхідно прагнути до мобільності всіх або хоча б деяких його елементів. Адже весь час жити в одній обстановці це так само нудно, як носити одну і ту ж одяг з року в рік. Нові акценти в оформленні житла приносять людям позитивні емоції. Цікавий варіант, коли при обробці інтер’єру тканинами кожне з приміщень вирішується у своїй колірній гамі.

Звичайно, рішення провести радикальне колірне оновлення інтер’єру таїть у собі певний ризик. Адже створюючи «сцену», На якій буде розігруватися повсякденне життя людей, дизайнер виступає не просто в якості декоратора, а в якості співавтора «сценарію».

І все ж інтер’єр варто міняти, в т.ч. і за допомогою тканин. Адже при правильно підібраному декорі настає довгоочікувана гармонія між добротністю і красою, стилем і затишком, вишуканістю і філософією «простого і вічного».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *