Рубрика

Оштукатурювання мокрим способом

Дрань і хмиз набивають під кутом в 45° до напрямку дощок, з відстанню між дранінамі в 50 мм. На стінах дрань прибивають через два перетину в третьому, на стелях — через одне перетинання.

Хворост (прути вільхи, ліщини, берези, верби) рекомендується розщеплювати уздовж. Камиш прибивається горизонтально. На 1 м2 поверхні потрібно 45 дранок і 105 цвяхів. На верхній ряд набиваються більш якісні і широкі дранки. У деяких місцях через кривизни стін доводиться робити дуже товстий намет розчину. Для того щоб він тримався, набивають цвяхи і обплутують їх дротом у вигляді сітки. Але в сирих місцях таке кріплення зазвичай іржавіє. Іноді використовують алюмінієвий дріт; але є ще один технологічний прийом: замість цвяхів та дроту з успіхом застосовують деревне вугілля, який топиться в розчин і добре з ним зчіплюється. Завдяки тому, що вугілля важить мало, можна робити намет значної товщини. Розчин в цьому випадку роблять без цементу.

Щоб шар штукатурки вийшов рівним, стіни потрібно провесить за допомогою схилу і правила (двометрової дошки з отфугованной кромкою). Сильно виступаючі невеликі частини стін стесивают, а в інших частинах набивають цвяхи (маяки) по одному рівню, на які накидають намет розчину врівень з капелюшком.

Особливо уважно потрібно вирівнювати стелі, так як при ковзному світлі (з вікна) на них помітні навіть невеликі опуклості і западини. Тривалої і трудомісткої роботи з вирівнювання стелі розчином можна уникнути, підбивши його листами сухої гіпсової штукатурки з підкладками в окремих місцях. Гіпсоволокнисті і деревоволокнисті листи штукатурки для стель менш придатні, тому що вони з часом сильно провисають.

Листи набиваються довгими швами у напрямку до вікна. Також ретельно повинен бути зроблений кут між стінами та стелею. Якщо не вдається отримати пряму лінію, особливо на стінах, прилеглих до стінки з вікном, то доцільно влаштувати дерев’яний карниз, який найпростіше зробити з фігурних брусків (галтелі, наличники і т. П.). Пофарбований у білий колір крейдяний фарбою, такий карниз буде виглядати тягненим. Зауважимо, що в маленьких кімнатах карнизи зорово зменшують площу і висоту кімнати, тому від них в сучасному житловому будівництві відмовилися.

Після підготовки поверхонь приступають до їх обштукатурюванню. Зазвичай штукатурку роблять в три шари: набризг, грунт і накривка, але можна обійтися і двома шарами: набризком і грунтом. Якщо ж стіни (кам’яні, бетонні) з внутрішньої сторони зроблені точно і не потрібно товстого внутрішнього штукатурного шару для утеплення, то можна робити штукатурку в один шар, розрівнюючи набризг правилом і теркою.

Перший шар (набризг) отримують шляхом енергійного накидання кельмою розчину полужидкой консистенції на змочену стіну. Розчин можна накидати також ковшем з міцною ручкою. Товщину першого шару потрібно робити такою, щоб дрань була повністю покрита. На кам’яних стінах шар може бути товщиною до 15 мм. Набризг зазвичай не розрівнюється: спроба розрівняти його веде до відвалювання цілих пластів штукатурки.

Другий шар (грунт), для якого застосовується більш густий розчин, наноситься на затверділу поверхню набризга кельмою або безпосередньо соколом і розтирається по стіні або стелі. Цей шар, товщиною 15-20 мм, робиться врівень з маяками і загладжується тертками і напівтертками.

Для третього шару (накривки) застосовують напіврідкий розчин. Товщина накривки — не більше 2-5 мм; її затирають терками, оббитими повстю або гумою.

При роботі соколом один край його притискається кельмою. Залежно від сили натискання можна отримати шар тієї чи іншої товщини. Робота «під сокіл» більш продуктивна, але менш якісна, ніж з напівтертками.

Висихання штукатурного шару можна прискорити, застосовуючи грілки (переносні печі). Штучну просушку слід починати не раніше ніж через три дні після закінчення штукатурення.

На практиці часто зустрічається необхідність ремонту штукатурки. Робота проводиться тими ж матеріалами, інструментами і прийомами, що були описані вище; необхідно лише відповідним чином підготувати поверхню.

Цегляні стіни ретельно очищаються від старого розчину і Насекан зубилом, старим сокирою або молотком, а потім промиваються; відвалюються шматки старої штукатурки відбиваються, а краю рясно змочуються водою за допомогою мочальной кисті. Чим рясніше буде зволоження, тим краще зчепиться новий розчин з підготовлюваної поверхнею.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *