Рубрика

Позолота в інтер’єрі

Позолота в інтер’єрі

Якщо виникло бажання додати в свій інтер’єр нових озолоченних речей, але при цьому у домовласника є бажання зробити все самостійно, не вдаючись до допомоги дорогих фахівців, можна порекомендувати йому використовувати більш дешевий варіант позолоти – нанесення трансферного золота.

Трансферне золото іноді називають ще й перекладним золотом. Тут, правда, знадобиться використання в роботі спеціального масла Mixiton. Звичайно, спеціальні навички тут також потрібні, просто використання таких масел значно спрощує процес — немає потреби довго і копітко наносити полімент, а потім готувати і наносити на нього шар грунтовки. Масло замінює обидва цих інгредієнта.

Правда, вартість трансферного золота лише трохи поступається в ціні листовому. Але все ж для листового такі масла не підійдуть, доведеться робити все за правилами – наносити полімент з ґрунтовкою. І лише потім приступати до нанесення золотих платівок.

З трансферним золотом все виглядає значно простіше, і з роботою може впорається навіть не фахівець. Було б горезвісне бажання.

Пластинки трансферного золота приклеєні до основи з цигаркового паперу за допомогою воскової плівки. З ним набагато простіше звертатися ще й тому, що не потрібні спеціальні інструменти. Розрізати трансферне золото можна (і потрібно) за допомогою звичайних ножиць.

Використання спеціальних незручних ножів для позолоти зовсім не обов’язково. Для позолоти дерев’яних предметів складної форми пластинки потрібно розрізати дрібно, і потім акуратно наносити на предмет. Ми ж зараз зупинимося на простішому варіанті, позолоті звичайної пляшки з-під коньяку. Його вартість неважлива, все одно в підсумку вийде ефектний золоту посудину.

Отже, візьмемо пляшку, і приступимо до справи.

Крок перший. Спочатку на поверхню облагороджує предмета рівномірно наноситься масло Mixiton. Перед тим, як наносити олію, поверхня скляної пляшки повинна бути ретельно очищена від всілякого сміття і пилу. Mixiton потрібно наносити на поверхню за допомогою тонкої кисті, щоб вся поверхня пляшки була покрита рівномірним тоненьким шаром масла. Тепер потрібно дати всьому підсохнути. Цей склад повинен сохнути протягом приблизно трьох годин, однак не можна давати йому повністю затвердіти.

Існує простий спосіб, за допомогою якого можна точно визначити час оптимального підсихання. Проведіть пальцем по поверхні пляшки. Якщо при цьому ви почули звук, що нагадує повизгивание, значить, поверхня готова до позолоті. Поверхня в таких випадках повинна бути злегка ліпковатим. Переходимо до наступного кроку.

Крок другий. Тепер нам потрібно забезпечити всі зручності для подальшої роботи. Потрібно надійно зафіксувати пляшку так, щоб було зручно працювати з усіма її сторонами. Незважаючи на гадану простоту, це дуже важливо. Платівки дуже легкі і ніжні, і якщо буде складно підібратися в який-небудь ділянку позолачіваемого предмета, муки забезпечені. Ви напевно зіпсуєте кілька пластинок, оскільки для цього достатньо одного зайвого руху.

Поверхня повинна бути ідеально доступною вовсех місцях, а пластинки повинні наноситься легко і невимушено, і тоді буде хороший результат. Коли пляшка зручно зафіксована, переходимо до наступного кроку.

Крок третій. Переходимо до нанесення золотих платівок. Роз’єднуємо листочки трансферного золота, і беремо перший з них. Наносимо його на злегка ще ліпковатим поверхню нашої пляшки. Золотий стороною прикладаємо його до поверхні пляшки. Наносити його потрібно легкими рухами, щоб можна було виправити розташування золотий пластинки на пляшці. Якщо пластинка лягла в акурат в потрібне місце, надійно там його фіксуємо. Зафіксувати платівку можна просто кінчиками пальців, акуратно розтираючи ними пластинку.

Але все ж буде краще, якщо є під рукою ватний тампон. Вата – дуже легкий матеріал, і пошкодити пластинку при згладжуванні ви не зможете. А ось пальцями поганий результат все ж імовірний. Одне неакуратний рух, і одна частина пластинки залишається на пляшці, а друга ковзає за вашим пальцем. Доведеться наносити нову платівку. Таким чином акуратно укладаємо і ретельно втираємо в поверхню всі пластинки. Після укладання кожної пластинки, із шару золота або срібла потрібно буде видалити цигарковий папір.

Крок четвертий. Нарешті ми отримали відмінну позолочену коньячну пляшку, яка досить ефектно впишеться в інтер’єр. Тільки залишається останній штрих. Беремо в руки пензель, і розрівнюємо всі незначні складки, щоб додати поверхні рівну форму. Процес цей вже не складний, так як після трьох попередніх кроків позолота вже надійно прилипла до поверхні, і пошкодити пластинку ви вже не зможете. Мають відбутися прості штрихи пензлем, з якими впорається дитина.

Все, нова деталь нашого інтер’єру готова.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *