Рубрика

Праска з парогенератором або прасувальна станція

Якщо ваша уява малює вам масивний прасувальний прес, пашить паром в усі сторони, ви глибоко помиляєтеся. В дійсності парова станція, інакше кажучи, праска з парогенератором — це досить компактне і елегантний пристрій.

Резервуар з водою служить підставкою для праски, а пар з нього надходить потужним струменем в праску по шлангу. Здавалося б, яка різниця, де конденсується пар — в корпусі праски або в окремому резервуарі? А тим часом цей принцип лежить в основі справжніх прасувальних апаратів. Парова станція, по суті, адаптація професійної техніки під наші прозові побутові потреби.

Модна і практична, така техніка ще й дуже працездатна. За легким корпусом ховається неабияка міць: невеликий агрегат в змозі забезпечувати безперервну подачу пари протягом майже двох годин роботи!

Гладій З ПОМПОЮ П’ять основних відмінностей «парогенератора» від простого праски.

1. Досконало володіє можливостями «вертикального» пара: розгладить висять штори, костюми або пальто, не знімаючи з вішалки.

2. Підходить для всього домашнього текстилю, включаючи оббивку м’яких меблів і килими. Нерідко замінює хімчистку.

3. Резервуар може вмістити не менше літра води (а часом і більше) проти 300—350 мл в прасці. Воду можна доливати в процесі роботи — підошва при цьому не остигає.

4. Розігрівається до заданої температури за 1—2 хвилини і швидко дає вологий або сухий пар. Потужність парового струменя дозволяє розгладжувати навіть складені в декілька шарів речі, оскільки пара проникає глибоко в тканину.

5. Праска завжди повертається на «базу» — у вас не виникає проблеми, куди його прилаштувати після закінчення роботи.

Всі ці додаткові можливості — заслуга вбудованої помпи (або насоса), за допомогою якої вода миттєво перетворюється на пару і під тиском переганяється з контейнера в праску.

Користуватися в побуті парової станцією одне задоволення, тому життєво важливо не економити на її якості.

Ім’я відомої фірми-виробника само по собі надійний орієнтир — Philips, Braun, Tefal, Ufesa, Kenwood, DeLonghi.

А вже, на якій моделі зупинитися — справа особистих уподобань. Зрештою, зовсім не обов’язково, щоб ваша «парова» виглядала класично. Не подобається підставка? Фахівці Bosch розробили TDS 10 — серію прасок з вбудованою в корпус помпою, що забезпечує відмінний результат без всякого контейнера.

Не любите користуватися самим праскою? Купуйте прес (наприклад, швейцарську модель Elnapress), і ви отримаєте маленьку прасувальні на дому, до речі, незамінну річ для тих, хто шиє. Навіть заможним холостякам знайдеться прилад до душі: Siemens dressman TJ 10001 — надувний «прасувальний манекен», На який можна натягнути сорочки, піджаки і куртки, щоб висушити їх на пару в авторежимі.

І КРУЖЕВА, І ДЖИНСИ

Якщо ви вважаєте, що парова станція хороша лише для товстих тканин і постільної білизни, ви глибоко помиляєтеся — вона прекрасно впорається і з «тонкої» роботою.

Про те, щоб будь-яка річ отримала необхідну частку пара, піклується регулятор. Його можна встановити на мінімум для тонких тканин або навіть зовсім відключити подачу пари, якщо буде потрібно. Задавати температуру прасування легко, орієнтуючись на позначки, встановлені на самому прасці.

На що ж треба звернути увагу при покупці, щоб станція була ефективною і зручною в експлуатації?

ПОДСТАВКА повинна бути стійкою і міцною, тому бойлер найчастіше виготовлений з нержавіючої сталі. Надійності конструкції сприяє також досить місткий резервуар для води, який, до речі, легко і, зручно, наповнювати водою.

Шланг теж зручний, коли він досить довгий (в середньому він може бути 2 метри), при цьому він повинен бути гнучким, що не стримуючим маневреність праски. Це справедливо і для мережевого шнура. Обидва вони при зберіганні «ховаються» в підставку.

ПІДОШВА забезпечує бездоганно гладке ковзання і надійний захист від подряпин, тому варто звернути увагу на матеріал, з якого вона виготовлена. Пам’ятайте, що підошва з нержавійки складна в догляді, а «напилення» бувають, тендітні й примхливі. Як правило, виробники прасок з парогенератором оснащують свої моделі «іменний» запатентованої підошвою. Так, у Tefal це Ultragliss Diffusion з матеріалу Durilium — рифлена кольорова підошва з антипригарним покриттям, щоб пар розподілявся рівномірно.

Рукоятка повинна бути зроблена так, щоб без напруги «лягала» в руку. Якщо рукоятка ергономічна, кисть не втомлюється, а якщо її матеріал пористий, рука не ковзає і не потіє. Цим вимогам відповідає пластик з прогумованими вставками, трохи рідше зустрічається. Для зручності в ручку вмонтовано кнопка подачі пари.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *