Рубрика

Шпалери — вініл і текстиль

Історія настінного вінілу та текстилю Текстильні шпалери можна назвати найдавнішим видом цього обробного матеріалу, їхня історія сягає в глибину століть. Прототипи таких шпалер з’явилися дуже давно, коли папір ще не винайшли і стіни жител драпировали полотнами з тканини. Інша справа – шпалери вінілові, що з’явилися на будівельному ринку зовсім недавно, завдяки досягненням сучасної науки і техніки. Перші «миються шпалери» прийшли до Росії на початку 70-х, вони представляли собою двошарове полотно з паперу, покритої хлорвінілом. Сучасні текстильні і вінілові шпалери – це високотехнологічні продукти, що не йдуть ні в яке порівняння зі своїми «прототипами». На відміну від тканинної драпірування стародавніх жител сьогоднішні текстильні шпалери набагато більш довговічні, практичні і естетичні. А сучасний «настінний вініл» набагато екологічніше і набагато красивіше перших шпалер з ПВХ, якими обклеювали стіни кухонь і санвузлів.

Вінілові шпалери

Складаються з шару полівінілхлориду (ПВХ) та паперовій (або флізеліновій) основи. Основа, як правило, просочена спеціальними складами, що запобігають утворенню цвілі і грибка. Бувають гладкими або рельєфними.

Переваги і недоліки

  • Основа. Вінілові шпалери бувають на паперовій або флізеліновій основі.
  • Папір. Флизелин Покриття Спінений (структурний) вініл Поверхня з яскраво вираженою фактурою. Шпалери щільні, але м’які на дотик, іноді шорсткі, бувають з блискітками.

Компакт-вініл. Особливо щільні шпалери.

У цих шпалер гладка, тверда поверхня.

Шовкографія Ставляться до категорії плоских вінілових шпалер. Можуть бути гладкими (з голографічним малюнком) або рельєфними (з тисненням), на вигляд часто нагадують шовкову тканину. Основа зазвичай паперова. Покриття – або чистий ПВХ, або ПВХ з вкрапленнями шовкових ниток.

Види спіненого вінілу Одна з різновидів спінених вінілових шпалер – «кухонний» вініл. Такі шпалери розроблені спеціально для приміщень з підвищеними вимогами до вологостійкості. Не бояться бризок води, ними можна обклеювати навіть кухонний «фартух».

Ще один з різновидів – шпалери під фарбування. Найчастіше випускаються білими, і фарбувати їх потрібно обов’язково, навіть якщо віддаєте перевагу білі стіни. Такі шпалери можна перефарбовувати кілька разів. Фарбують їх водоемульсійною, акрилової або латексної фарбою. Можна додати колір поверхні за рахунок використання колера.

Акрилові шпалери Аналогом вінілових спінених шпалер є шпалери акрилові. Відмінність в тому, що замість полівінілхлориду на основу наноситься емульсія з акрилу. Відтінок акрилової емульсії помітно біліше вінілової. У порівнянні з вініловими акрилові шпалери менш міцні і довговічні, але зате дешевше за вартістю. Їх спінені деталі зазвичай більш тонкі, ніж у шпалер з покриттям з ПВХ. Практично всі акрилові шпалери є шпалерами під фарбування.
«Дихаючий» вініл Найдосконаліші і дорогі різновиди вінілових шпалер особливим чином перфоровані. Мікропори на їх поверхні (практично невидимі отвори) не пропускають вологу під шпалери при їх митті, але дають можливість випаровуватися конденсату з-під покриття. Тобто дані шпалери є «дихаючими».

Текстильні шпалери Складаються з основи і текстильного покриття, яке виробляється з бавовняних, віскозних, лляних та інших натуральних ниток, а також ниток, що містять штучні волокна. Чим більше в полотні натуральних ниток, тим шпалери дорожче.

Переваги і недоліки Основа Щільний папір або флізелін. Рідше зустрічаються текстильні шпалери на синтетичній основі: вони являють собою текстильне полотно, наклеєне на поролон або синтепон. Шпалери на синтетичній основі дешевше, але з часом «підкладка» може змінювати свою структуру: відшаровуватися від тканинного покриття, кришитися.

Покриття Поверхня текстильних шпалер зазвичай оброблена антистатичними складами. Є дві основні різновиди текстильних шпалер: так звані «Стек гілок» шпалери (на основу наклеюються паралельні нитки) і шпалери з різноманітним фактурним малюнком (на основу наклеєно текстильне полотно), їх малюнок утворений переплетенням ниток – жакардові, «рогожки» та ін. Відповідно, «Стек гілок» шпалери дешевше, шпалери з різноманітним фактурним малюнком – дорожче.

Окремий різновид текстильних шпалер – безшовні текстильні покриття. Це щільна жакардова тканина, схожа на гобелен. Полотно монтується одним рулоном по периметру приміщення, завдяки чому в кімнаті виходить тільки один шов. Віконні та дверні прорізи вирізують в полотні вже після його монтажу. У безшовних текстильних покриттів не буває основи з синтепону або поролону, найчастіше це флізелін, рідше – папір.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *