Рубрика

Штори на вікнах — ідеї дизайнерів

Ви оформляєте інтер’єр вітальні і ламаєте голову над обробкою стін, вибором меблів, мрієте про пухнастому килимку біля дивана і вазі для журнального столика. Або, наприклад, в спальні – головне ж ліжко? Можливо, панно за ліжковий спинкою або абажур на рівні очей, а ще бажана антикварні тумбочка, біла із золотом?

Але головне – ніхто не подумав відразу про таку деталі, як штори. Колись наші мами і бабусі годинами простоювали в роздумах в магазині «Тканини» перед виставленими зразками, вибирали тюль і шовк, придумували, як зшити ламбрекени і як закріпити кручені шнури з китицями – романтика!

А зараз найчастіше штори купуються в самому кінці процесу, а через таку недбалість вони можуть не тільки не прикрасити, але і зіпсувати весь уже зібраний інтер’єр. Насправді, оформлення вікон настільки важливо, що досить сказати своєму дизайнеру «Мені б хотілося ось такі штори бачити на вікнах…» – і це дасть поштовх його художнім задумам в самому несподіваному напрямі.

Отже, ви вирішили почати пошуки штор для своїх апартаментів, розкішних або дуже скромних, – але при цьому відчуваєте себе, як витязь на роздоріжжі. Кілька порад можуть вам допомогти визначитися з вибором.

Кожному овочу свій час, кожному монастирю свій статут – а кожній кімнаті у вашій оселі саме свій образ штор. Для їдальні та вітальні гарні стильні легкі, для спальні важкі портьєри, а кімнату малюка можна прикрасити веселими занавесочками з Вінні-Пухамі. Повісити у всі місця щось куплене оптом, подібно до того, як Артур Грей купував одним рулоном шовк на вітрила для свого корабля, – це дурість.

Прозорі штори не годяться для всіх кімнат у будинку. Якщо у вітальні це зовсім непогано виглядає, тим більше в просторах відкритого планування, то ванна або спальня потребують охорони вашої приватного життя, тому тканини там повинні бути щільними, іноді навіть важкими і подвійними. Якщо, звичайно, вам не властива в поведінці така патологія, як ексгібіціонізм.

З іншого боку, не треба занадто захоплюватися і завішувати кожну кімнату під ту саму темну ніч, де «тьмяно зірки мерехтять». Тим більше, у випадках коли вікна у вас невеликі, денного світла і зовсім немає шансів пробитися. Загалом, щільні завіси – тільки для таємних кімнат!

Наші бабусі були праві: шовк – це дуже красиво, але… непрактично. Якщо до того ж вікна у вас виходять на південну сторону, то весь ніжний малюнок на легких тканинах швидко злиняє, а на вікні залишиться потворна ганчірочка замість стильної штори. Порадьтеся з продавцем і вибирайте надійний варіант тканини, а з купленого шовку зшийте вітрила на яхту, як Артур Грей – або багато турецьких подушок.

Не купуйте штори, коли інтер’єр вже готовий, не те ризикуєте опинитися без смаку одягненим політиком в дорогому костюмі і з невдалим краваткою. Костюмчик повинен сидіти, а краватка ідеально до нього підходити – те ж саме з інтер’єром і шторами. За кольором, за фактурою і стилю (не треба, наприклад, у вітальні з легкої повітряної обстановкою прикрашати вікна вишневим оксамитом).

І наостанок – цікаві креативні ідеї

Дизайнер Томас Ерлінгс придумав цікаві штори в комплекті з килимовим покриттям: на них зображений малюнок з вертикальним градієнтом, що створює ілюзію нескінченного високого і довгого приміщення. Стеля при цьому залишається туманно-білим, можна прикрасити його візуально невагомою люстрою зі скляним каскадом.

Цю ідею Ерлінгс впровадив при оформленні головного офісу компанії Brainport Development, Ейндховен, Нідерланди. Кажуть, що завдяки шовковим шторам в кімнаті не тільки збільшується висота, але і поліпшується акустика! Просто Домський собор виходить.

Вибір градієнта здійснюється індивідуально для кожного проекту, з урахуванням особливостей приміщення.

Ви згодні з тим, що зараз все буквально збожеволіли на 3D зображеннях? Ось і 3D штори не змусили себе довго чекати. Дизайнери Studio Eric Klarenbeek потрапили точно в струмінь не тільки з модним явищем, але і з тим, що багато домовласників і жителі квартир не бажають бачити пейзаж за вікном. Особливо це відноситься до городян – що хорошого, якщо у вікні спостерігається сумовитий шматок сусіднього будинку або пустир з міським звалищем (зустрічається і таке!). А Ерік з товаришами пропонує милуватися 3D-панорамою фантастичних видів, які виглядають настільки реалістично, немов і справді у вас за вікном простягаються чи то квітучі сади, чи то пустельні бархани планети Арракис, чи то тропічні ліси або засніжені села.

3D по суті – це три шари, трохи що не збігаються по межах зображення, щоб була ілюзія об’ємності. Нові штори – те ж саме, в три шари або хоча б в два. Один щільний, а інший легкий, перша завісь закриває той вигляд, який існує за вікном, а друга створює серпанок. Малюнок наноситься на кожен шар, зображення трохи або абсолютно різні і одне доповнює інше.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *