Рубрика

Склування фасадів

В останні десятиліття все частіше будують будівлі з великою площею заскленої поверхні: вікон, вітрин, скляних стінових секцій; бувають також фасади, засклені на висоту одного або декількох поверхів.

З великою площею скління будують вестибюлі, фойє, переходи між будівлями, сходові клітини, плавальні басейни; з повністю скляними огороджувальними стінами зводять виставкові павільйони, будівлі аеропортів і т. д. Скляні стіни складаються з склоблоків, стеклопрофилита, ніздрюватого скла, навісних конструкцій, а також із суцільних скляних елементів, без рам і ребер жорсткості.

Стіни з склобетонних конструкцій деякі архітектори вважають нудними і прагнуть скрасити цю монотонність застосуванням вертикальних або горизонтальних залізобетонних ребер, а часто одночасним застосуванням вертикальних і горизонтальних ребер; хороший ефект досягається використанням кватирок, встановлюваних в збірні залізобетонні рами, розташовувані по гладкій поверхні стіни з склоблоків.

Склобетонні конструкції на скляних заводах роблять різноманітними шляхом створення нових форм поверхні самих стеклоблоков, яка в ряді випадків нагадує кований метал, руст, луску і т. Д. Безсумнівно, застосовуючи такі види поверхні, можна добиватися цікавого ефекту. Склоблоки з подібною поверхнею виготовляють і кольорові.

Склобетонні фасадні стіни піддаються значним ушкодженням, якщо згадані конструкції кріплять до огороджувальних стін без створення пружною подушки, з іншого боку, якщо беруть до уваги необхідність послідовного розміщення температурних швів не більше ніж через кожні 5 м. Стеклоблоки особливо часто руйнуються на західних фасадах, коли виникають перешкоди тепловому розширенню в літній період.

Скління сонцезахисними склопакетами цінне не тільки з точки зору їх теплотехнічних властивостей і сонцезахисту, але і з точки зору естетичного вирішення фасаду. Склопакетами з тонким шаром металу бронзового або золотистого кольору, напиленням на внутрішній бік зовнішнього скляного листа, можна створювати цікаві рішення.

Ніздрюваті скляні конструкції складаються з двох литих скляних елементів з малюнком, розташованих на відстані 10—16 мм Один від одного і об’єднуються скляними ребрами, що кріпляться термопластичних клеєм. Ніздрюваті скляні конструкції володіють великими перевагами з точки зору теплотехніки і міцності, їх можна виготовляти і вручну. Підбором текстури та кольору литого скла, а також за допомогою скляних ребер може бути досягнутий цікавий архітектурний ефект. Максимальна довжина елементів 4500 мм, ширина 900 мм. Ніздрюваті скляні конструкції можна застосовувати для скління фасадів, а також при влаштуванні перегородок, стін коридорів в адміністративних будівлях, огорожах шахт ліфтів і сходових кліток, шедових та інших покриттів із зенітними ліхтарями.

Скління фасадів

Між окремими елементами монтують сталеві ребра (по можливості, з нержавіючої сталі) таврового або трубчастого профілю. У швів стін, колон, перемичок, стель монтують холоднопресовані сталеві рами і застосовують постійно пружну ущільнювальну мастику.

В деякому відношенні ніздрюваті скляні конструкції подібні зі світлопрозорими. посиленими скловолокном панелями, виготовленими шляхом екструдування з поліефірної смоли; такі панелі мають теплоізоляційні повітряні прошарки і відомі за кордоном під назвою «Полідет». Ці панелі (максимальні розміри яких становлять 1,6 х 4 м.) Застосовують для заповнення фасадних прорізів, в якості перегородок і т. Д.

Фасадні поверхні, утворені листовим склом. Листове скло з естетичної точки зору створює враження холодності, однак безперечно, що з його допомогою може бути досягнутий ефект елегантності і спокою. У зв’язку з очікуваним здешевленням будівельного скла (дзеркального, теплоізоляційного, сонцезахисного, облицювального і т. Д.) І новітніми технічними досягненнями можна вважати, що надалі листове скло будуть застосовувати частіше. В даний час формується абсолютно нова архітектура — архітектура скла.

Ребристі скляні конструкції являють собою огороджувальні конструкції великої площі, що мають вузькі сталеві або алюмінієві ребра. З таких конструкцій передбачають вікна великої площі, довгі скляні стіни висотою в один або кілька поверхів, а часто цілі фасади. Слід зауважити, що в даному випадку мова йде» нема про навісних стінах. Сучасна архітектурна концепція воліє скляні поверхні з розбивкою на секції тонкими металевими ребрами, ніж, безперечно, досягається цікавий композиційний ефект.

Однак при цьому ретельно слід проектувати довгі вікна, що досягають у ряді випадків великої висоти, вони повинні бути в тій же мірі незалежні від несучих конструкцій, як полегшені фасадні стінові панелі або навісні стіни (з металу, скла, пластмаси). Тут слід передбачати, щоб вітрові навантаження сприймала попередньо встановлена ​​і динамічно розрахована арматура, яка передає їх на несучі конструкції.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *