Рубрика

Вибір килимового покриття

Чому так відбувається? Справа в тому, що у продажу є недорогі килими малої щільності, дуже привабливого вигляду, з поверхневою забарвленням, тобто синтетичні волокна забарвлюються не повністю, а тільки у верхній частині. Якщо постелити таке покриття у вітальні або передпокою, то Вам гарантований моментальний знос і втрата зовнішнього вигляду килима. Звідси висновок — потрібно підбирати килимове покриття для кожного виду приміщення залежно від його призначення. Ковроліни умовно діляться на комерційні, призначені для готелів, ресторанів, офісів (такі приміщення характеризуються з високим навантаженням на покриття і необхідністю частого прибирання за допомогою миючого пилососа, плямовивідників і т.д.) і побутові для домашнього використання. Основними характеристиками килимових покриттів, що впливають на стійкість до зношування, є:

  • вагова щільність pile weight ворсу (вага ворсу на одиницю площі),
  • іноді вказується відносна щільність ворсу (визначається діленням ваговій щільності ворсу на висоту ворсу),
  • щільність плетіння (визначається як добуток щільності плетіння рядів gauge і подовжнього кроку плетіння stitches per inch),
  • спосіб забарвлення,
  • матеріал ворсу і вид ворсового плетіння.

Чим більше вагова щільність, тим довше Вам служитиме покриття. Однак зносостійкість безпосередньо пов’язана з довгою ворсу: чим більше довжина, тим більша вагова щільність ворсу необхідна, щоб показник зносостійкості залишався на колишньому рівні. Відповідно, і вартість покриття буде вище.

Килимові покриття бувають з петлевим, розрізним і петельно-розрізним ворсом, крім того, петльові бувають одно- і дворівневі (див. Рис.).

Дворівневі дозволяють отримати на підлозі вишуканий об’ємно-графічний малюнок, але такі килими складніше чистити. Досить ефектно виглядають ковроліни з петельно-розрізним ворсом, вони, як правило, мають чіткий геометричний малюнок. Однак зносостійкість у них нижче, ніж у петльових. На самому нижчому щаблі за цим показником стоять розрізні.

Від способу забарвлення залежить такий показник, як стійкість кольору. Існує два види забарвлення ворсу: поверхневе фарбування, що забезпечує малу стійкість барвника і застосовується в недорогих килимах і повне фарбування, при цьому фарбувальні склади вводяться прямо до складу волокна в процесі його виробництва (на стійкість кольору ковроліну при такому способі виробництва встановлюється гарантія не менше 10 років ).

Сучасні килимові покриття виробляються з натуральних і синтетичних ниток. Практично 99% всієї продукції виготовлені з синтетичних волокон.

Шерсть — висока еластичність, не накопичує статичну електрику, низька зносостійкість, добре вбирає вологу, може викликати алергічні реакції, найвища вартість. Застосовується для виробництва престижних дуже дорогих покриттів.

Акрил — погано забарвлюється, хороша зносостійкість, прекрасні тактильні якості, погано протистоїть забруднення. Використовується як добавка до інших волокон.

Нейлон — пружний, еластичний, стійкий до стирання, добре вбирає воду, накопичує статичну електрику, термостійкий, має високу вартість.

Поліестер — чистота і міцність фарб, накопичує статичну електрику, хороша стійкість до забруднень, гігроскопічність, середня вартість. Застосовується для виробництва середньо- і високоворсових покриттів побутового призначення.

Олефін (поліпропілен) імітує шерсть, добре забарвлюється, не вигоряє, гігроскопічний, слабка стійкість до стирання, низька вартість. Може застосовуватися поза приміщенням.

Від способу плетіння ворсу залежить зовнішній вигляд килимового покриття, зносостійкість, тактильний комфорт.

Для ковроліну, використовуваних в екстремальних умовах, застосовується однорівневе і дворівневе петлеве плетіння «Стронг» з модифікованого нейлону або комбінованого волокна нейлон-тефлон.

Оригінальним зовнішнім виглядом, що імітує натуральну шерсть, характеризується петлеве плетіння з потовщеною нитки «Бербер» і «Мульти-бербер».

Комфортну поверхню утворює розрізної ворс з плетінням «Плюш», «Сексон», «Велюр».

Текстуроване плетіння «Фрізе»- Сильно скручена нитка закріплюється за допомогою спеціальної термообробки. Вона виходить термозафіксірованной, ворсинки робляться схожими на пружини. Нитки килимових покриттів з ворсом «Фрізе» фарбуються в один колір. За рахунок різного заломлення світла на нитках різної товщини, розташованих під різними кутами, на поверхні ворсу виходить оригінальна гра колірних півтонів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *