Рубрика

Як правильно вибрати підкладку для ламінату та паркетної дошки

Якісна підкладка – одна з головних умов для досягнення високого результату при укладанні підлоги з ламінату або паркетної дошки. Не слід недооцінювати її, якщо хочете, що б у вас вийшов дійсно якісний і довговічний підлогу. Не дивлячись на непомітність і іноді навіть непоказною, роль її в сучасному підлоговому покритті дуже велика.

Цей багатофункціональний матеріал, створений виконувати одночасно кілька завдань:

Підкладка з спіненого поліетилену — найдешевша підкладка, яка з легкістю компенсує нерівності до 2 мм. Вона зручна в роботі, легко ріжеться. Являє собою структуру з герметичних повітряних камер, завдяки чому забезпечує гарний захист від вологи, шуму і низької температури. Цемент, бетон, деякі види розчинників не завдають підкладці ніякої шкоди. Байдужі до неї також гризуни та комахи.

Для з’єднання стиків використовують клей або скотч. З іншого боку така проста структура робить цю підкладку недовговічною – вона деформується (мнеться) і частково втрачає свої первинні властивості в місцях постійного тиску.

Пробкова підкладка — подрібнена і потім спресована кора коркового дуба, яка також використовується для виготовлення

. Сполучною матеріалом є речовина суберин, що міститься в корі. У результаті виходить органічний, а значить екологічно чистий натуральний матеріал без будь-яких хімічних добавок. Підкладка з пробки не гниє і не покривається пліснявою, на неї не звертають увагу гризуни і комахи, є прекрасним тепло — і шумоізолятором.

У процесі всього терміну служби пробкова підкладка здатна зберігати свої розміри і притаманні їй властивості. У разі укладання на свіжу стяжку, спочатку необхідно буде прокласти шар щільної поліетиленової плівки, а потім вже безпосередньо коркову підкладку.

Резінопробковая підкладка – різновид пробкової підкладки, але на синтетичній гумовій основі. Більш ефективно, ніж просто пробка знижує рівень шуму і гасить вібрацію електричних приладів.

Бітумно-пробкова підкладка являє собою опорний шар з крафт-паперу. Її нижня частина оброблена бітумом, на якій знаходиться так само посипання з коркової крихти (розмір шматочків від двох до трьох мм). Переваги бітумно-пробкової підкладки — висока звукоізоляція, дуже високий захист від вологи, якісне вирівнювання поверхні, великий термін експлуатації.

Бітумно-пробкова підкладка продається в рулонах, укладається вниз коркової посипкою, а верхні частини смуг склеюються високоякісним скотчем, у якого клеїть шар не всихає через кілька років. Завдяки розташованим внизу часткам, під підкладкою утворюється дуже тонкий шар повітря – це своєрідна «мікровентиляція», Тому що потрапила туди волога, наприклад, при витік, сама буде звідти видалятися. Після того як на підкладку покладений підлогу, плінтус герметично приклеювати не можна – необхідно залишити місця, через які виводитимуться надлишки вологи з-під підкладки. Застосування гідроізоляційної плівки не потрібно.

Підкладка з композиційних матеріалів. Даний вид підкладок розглянемо на прикладі продукції фінської компанії Tuplex. Це ще один матеріал, здатний створювати природну вентиляцію під підлогою. Являє собою два шари поліетиленової плівки, між якими укладено круглі гранули пінополістиролу.

Логічне запитання – а як поліетилен здатний пропускати вологу і вже тим більше, куди він її буде виводити? Виявляється будова підкладки Tuplex не так просте, як може здатися спочатку. Насправді верхня щільна поліетиленова плівка дійсно не дає волозі піти в підлогу, наприклад в ламінат або паркетну дошку. А от нижній шар зроблений з пористого поліетилену, який пропускає вологу і та потрапляє в простір між плівками.

Далі волога вільно проходить між гранулами пінополістиролу і виходить назовні по периметру підлоги. Та частина підкладки, яка пропускає вологу, відзначена по всій площі логотипом Tuplex, тому помилка в укладанні такої підкладки практично виключена. Стикуються полотна між собою за допомогою спеціального нахлеста шириною 20 см, який є з однією з сторін рулону. На нього також нанесений клейовий склад, який треба просто змочити водою і з’єднати потім із сусіднім шаром.

Всі вищевказані підкладки в тій чи іншій мірі застосовуються при укладанні підлоги в будинках, квартирах, офісах. Наша вам порада – купуючи дорогий ламінат або паркетну дошку, не варто економити на хорошій підкладці.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *