Рубрика

Японські витоки мінімалізму

Відкривалися нескінченні магазини зі специфічними японськими товарами, ресторани японської їжі і мода на суші, салони з японськими сукнями. Не могло це не торкнутися і тенденцій в оформленні приміщень. І світ дізнався, що таке мінімалізм.

Спробуємо розібратися і ми. Щоб краще зрозуміти, що таке японський інтер’єр, потрібно бути добре знайомими з японцями, їх культурою і світовідчуттям. Терпіння і висока духовність, філософський підхід до життя і навіть деяке прагнення до аскетизму зіграли свою роль.

Будинок для японців – це не просто стіни і стеля, це живий організм. Напевно, тому кажуть, що їхні будинки мають терапевтичний ефект. Після галасливого дня нічого не заважає розслабиться, побути в порожнечі, поповнити запаси енергії.

Японський будинок – це суцільний функціоналізм: нічого зайвого відволікаючого, один, в крайньому випадку два кольори, прості меблі, відсутність декору. Може бути, тому в нашому перевантаженому світі прижився стиль, що дозволяє відчувати себе вільним, що закликає позбутися зайвого мотлоху.

Отже, якщо ви раптом зважилися повторити це сміливий крок і розширити свій життєвий простір (що особливо актуально для малогабаритних квартир), необхідно визначитися з основними правилами цього стилю.

У відповідності з цими правилами вибираємо оздоблювальні матеріали, меблі та інші.

Подумаємо, що можна зробити з вікнами. Вони володіють особливою значущістю для інтер’єру в стилі мінімалізм. Вікна – це очі нашої кімнати і одночасно можливість впустити природу в наш будинок, зробити її частиною інтер’єру. Тому вікна не приховують шторами. Максимум, що можна дозволити – це прості, майже непомітні однотонні штори або жалюзі.

Можна також використовувати японські або панельні штори — по виду звичайні натягнуті панелі з тканини, які виглядають як звичайний екран або навіть ширма, яка закриває вікно або гармонійно розділяє простір великого приміщення. Закріплені на спеціальному карнизі панелі будуть плавно пересуватися в будь-якому напрямку за вашим бажанням. Для панелей підійдуть будь-які тканини. Ви зможете чергувати легкі і важкі, прозорі і напівпрозорі тканини. Накладаючи панелі один на одного, можна буде додати вашому вікну абсолютно новий дизайн.

Далі вибираємо меблі. Меблі в стилі мінімалізму виглядає наступним чином – прямі лінії, чіткі і продумані поєднання геометричних форм і обсягів, металеві деталі. Дивани з прямокутними подушками і жорсткими підлокітниками, такі ж крісла та стільці прямокутної, майже кубічної форми. Оббивка світла, однотонна з рідкісними контрастними «плямами» — подушки, наприклад.

Стелажі, полиці і журнальні столики краще вибирати зі скла і метала. Вони прекрасно будуть виглядати в інтер’єрі. Використання металу в інтер’єрі надає йому сучасність: металеві стільниці на кухні, ніжки стільців, стійки стелажів.

Так як меблів мінімум, то як же зробити так, щоб всі речі і предмети побуту вмістилися? Рішенням можуть стати вбудовані шафи. Невидимі, але місткі, вони будуть прекрасно гармоніювати із загальним стилем.

Особливо цікаво в стилі мінімалізму виглядає спальня. Мінімум меблів дає простір для гри з простором. Ніші, незвичайні стелі з підсвічуванням …

Підлога вкрита оздоблювальним матеріалом під рогожу, стеля підвісна поділений дерев’яними планками на квадрати. Велика низька ліжко-розкладачка покрита білим пуховою ковдрою, поруч з ліжком низенький столик з ікебаной. По кутах спальні укладені бамбукові палиці. У такій спальні з’являється відчуття спокою, чистоти і простору.

Японські витоки мінімалізму
Хочете оформити ванну кімнату в стилі мінімалізму? Немає проблем. Вибираємо однотонну плитку світлого тону. Хочете зробити ванну більш затишною, тоді підійдуть «теплі» тони, наприклад, кремовий.

Особливу увагу потрібно приділити освітленню. Слідуємо правилу: чим більше світла, тим краще. Можна використовувати багато-багато світильників, проте вони повинні бути досить простими, або дзеркала зі спеціальною підсвіткою. При виборі сантехніки краще зупинитися на підвісний, вона буде вдало гармоніювати з цим стилем.

Може здатися, що інтер’єр, оформлений в такому стилі, похмурий і не зовсім домашній. Однак грамотний підбір оздоблювальних матеріалів може усунути це відчуття.

Хочете, щоб інтер’єр не вдарив Вам по кишені, сміливо вибирайте цей стиль. Тут необов’язково купувати дорогі предмети меблів або аксесуари, завжди можна знайти більш демократичний аналог. Наприклад, замість штучного паркету завжди можна покласти паркетну дошку.

Це стиль так само як не можна краще підходить для малогабаритних квартир, де, як відомо, кожен міліметр на рахунку і просто немає можливості ставити багато меблів і користуватися великою кількістю декору, все це може привести до перевантаженості простору.

Мінімалізм в інтер’єрі дуже привабливий. Багато світла і простору. Речей небагато, але у кожної своє місце. І нічого зайвого!

Бажання вільного простору, прагнення піти від перевантаженого речами світу охоплює в якийсь момент кожного з нас. Так, може бути, не відмовляти собі в цьому?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *